Anasayfa arrow Haberler arrow Gürün de AB Proje Eğitimi
Gürün de AB Proje Eğitimi
 Gürün ilçesinde ''Türkiye-AB katılım öncesi finansman imkanları'' konulu eğitim toplantısı düzenlendi. Gürün ilçesinde ''Türkiye-AB katılım öncesi
finansman imkanları'' konulu eğitim toplantısı düzenlendi.
Gürün Kaymakamlığı, Gürün Belediyesi ve Gürünlü İşadamları Derneği tarafından organize edilen ve Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştiren eğitim toplantıları 3 gün sürdü.
AB Proje Koordinatörü Gerçek Şahin Yücel tarafından verilen eğitimlere, yöredeki kamu kurum ve kuruluşlarından toplam 85 personel katıldı.
Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği süreci ve bu sürecin beraberinde getirdiği proje finansman imkanları hakkında katılımcılara bilgi veren Yücel, özellikle bu süreçte aktif bir biçimde yer alabilmenin ön koşulu olan Avrupa Birliği formatında proje teklifi hazırlama konusunda personeli bilgilendirdi.
Personele AB fonlarından nasıl faydalanılacağını anlatan Yücel, katılımcılara nasıl proje hazırlayacakları konusunda da bilgiler verdi.
Eğitim toplantısı sonunda, personele katılım belgesi verildi. Eğitimi veren Gerçek Şahin Yücel'e, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür eden Gürün Kaymakamı Davut Gül, bu tür eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.
Gerçek Şahin Yücel ise birçok şehirde bu tür eğitimler verdiğini belirterek, ''Ama hiçbir yerde bu kadar heyecan duymamıştım. Burada bulunan değerli katılımcıların yaratıcılık ve üretkenlikleri kulanarak ciddi ve özgün projeler çıkaracaklarından eminim” dedi
 
< Önceki   Sonraki >

 

 

Flaş Haber

İşte Türkiye’nin 2014 Yılı Patent Karnesi

Türk Patent Enstitüsü, 2014 yılına ait patent başvuru sayısını 4 bin 857 oldu ve 2013 yılına oranla %7 bir yükselme yaşandı. Açıklanan veriler ışığında, ülke genelinde 100 başvuruyu geçen illerin sayısı 7’yi geçemezken, 10 başvurunun altında kalan illerin sayısı 45 oldu.

Devamını oku...
 
Sambacılar Sivas'ı Bölge Üssü Yapacak
Çimento devi Brezilyalı Votorantim, Sivas'ı bölge merkezi yapma kararı aldı. Kentte 2'nci fabrikayı kuracak olan şirket, 500 milyon liralık yatırım yapacak. Sivas, Brezilya'dan spordan sonra ekonomik yatırımla da kaynak koparmayı başardı.
Devamını oku...
 
Gayrimenkul Alım-Satım İşlemlerinde Yaşanan Sorunlar
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel, Gayrimenkul Alım-Satım işlemleri hakkında bilgiler verdi. 
Devamını oku...